Дизајн - Дистрибуција - Технологија

Даи Донг Тиен е горда да биде пионер во технологијата - Дизајн - Дистрибуција на пластика индустрија

за нас

Гуангжу Yangtian masterbatch животната средина копродукции, Ltd, основана во 2002 година, е еден од Научно-технолошкиот потфат посветен на истражување и развој, производство и продажба на пластични masterbatch функционални. Главни производи се defoaming masterbatch, филер masterbatch, саѓи masterbatch, TiO2 Бела masterbatch, и боја masterbatch, вкупно 5 видови. Ние компанија има три фабрики со површина од 21.000 квадратни метри, 15 производни линии, месечен капацитет на производство на сите видови на masterbatches да достигне до 5.000 тони, продажната мрежа се протега во текот на Кина, Европа и Америка, Блискиот Исток, Југоисточна Азија, Африка, Индија и други земји.

нашите производи

нашата услуга

service01

Се придржуваат до принципот на услугата на "преживее со квалитет, развој со кредибилитет", Yangtian има професионални технички тим и меѓународни напредни опремата за производство и тестирање на опрема.

service02

Со цел да ги извршуваат повеќе сигурен квалитет на производот и постабилен ефикасноста на производот, нашата компанија строго спроведува сет на процесот на контрола темелна квалитетот на производите.

партнери

Сертификат