за нас

Гуангжу Yangtian masterbatch животната средина копродукции, Ltd основана во 2002 година, е еден од Научно-технолошкиот потфат посветен на истражување и развој, производство и продажба на пластични masterbatch функционални. Главни производи се defoaming masterbatch, филер masterbatch, саѓи masterbatch, TiO2 Бела masterbatch, и боја masterbatch, вкупно 5 видови. Ние компанија има три фабрики со површина од 21.000 квадратни метри, 15 производни линии, месечен капацитет на производство на сите видови на masterbatches да достигне до 5.000 тони, продажната мрежа се протега во текот на Кина, Европа и Америка, Блискиот Исток, Југоисточна Азија, Африка, Индија и други земји. 

Се придржуваат до принципот на услугата на "преживее со квалитет, развој со кредибилитет", Yangtian има професионални технички тим и меѓународни напредни опремата за производство и тестирање на опрема. Со цел да ги извршуваат повеќе сигурен квалитет на производот и постабилен ефикасноста на производот, нашата компанија строго спроведува сет на процесот на контрола темелно квалитет на производи нашите производи имаат положено ISO9001:.. 2000, СС-00259 и други меѓународни стандарди, доби авторитетен сертификација во светот на сертификационото тело SGS уживаат во добра репутација во оваа индустрија, и да победи широка поддршка и доверба од нашите клиенти.

Потпирајќи се на целосен систем за управување и стручни истражувања и развој на способности, може да се развијат нови производи во согласност со клиенти и потребите на пазарот, со цел да се исполнат клиенти 'потреби и да се обезбеди дека квалитетот на производот и квалитетот на услугите може да издржи инспекција на клиентите. За оваа цел, со производи со висок квалитет и добра услуга, ние искрено покани пријатели од сите сфери на животот да се развие широка соработка, се создаде понудената заедно!

изложба

Сертификат